Sakarya Bulgaristan Göçmenleri

Soydaş Kız Damla 7 Yaşında Cinayete Kurban Gitti

Dün sabah 7 yaşındaki bir kız, Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında yaşadığı apartman dairesinde annesi tarafından ölü bulundu. Polisten yapılan açıklamaya göre bir cinayet söz konusudur. Pazar sabahı saat 7.00 sularında gece vardiyasında çalıştıktan sonra evine dönen annenin kızının cansız bedenini bulduğu bildirildi. Kızın adının Damla Musa olduğu anlaşıldı.


Damla’nın cinayetin işlendiği gece evde yalnız bırakıldığı öğrenildi. Şimdiye kadar ne polis, ne de savcılık tarafından cinayeti işleme nedeni açıklanmadı. Katıl veya katillerin eve nasıl girdiği de bildirilmedi.  Olayla ilgili basına açıklamalarda bulunan Kırcaali Böge Savcısı Jelyazko Stefanov, “Kızın cesedinin bulunduğuna dair ihbar, saat 7.30’da annesinin olay yerine çağırdığı Acil Yardım Servisi ekibi tarafından verilmiştir” diye bildirdi.

Ölüm tespit edilince cinayetle ilgili soruşturma başladı. Savcılıktan yapılan açıklamada olayla ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.  Apartman kasaba merkezinde bulunuyor. Akrabalar Damla’nın bir ay önce anahtarını kaybettiğini söylediler. Kızın kaybettiği bu anahtarla eve girildiğinden şüphe ediliyor.
Kızın babası ve ağabeyinin olay sırasında yurt dışında bulundukları anlaşıldı. Babasının yurt dışında çalıştığı, ağabeyinin ise Türkiye’ye gittiği ifade edildi. Kısa bir süre öncesine kadar annesi gece vardiyasında çalıştığı zaman Damla’ya ninesinin baktığı, ancak ninesinin hasta kız kardeşine bakmak için Türkiye’ye gittiği belirtildi.

Biraz önce cinayetle ilgili açıklama yapan Başsavcı Sotir Tsatsarov, Damla’nın boğularak öldürüldüğünü ve ondan sonra da kafasının bantlandığını bildirdi. Başsavcı, henüz cinayetin failinin belli olmadığını söyledi.Soydaş kızın ölüm sebebi yapılacak otopsi sonrası belli olacak.

Kategori: Haber
Etiketler: ,

Benzer Konular

1 Ocak’tan İtibaren Asgari Ücret 510 Leva Olacak

1 Ocak’tan İtibaren Asgari Ücret 510 Leva Olacak

1 Ocak 2018 tarihi itibariyle asgari işçi ücreti 510 leva olacak. Hükümet, önümüzdeki yıl asgari...

Türkiye, Bulgaristan’dan tonu 50 dolardan saman alıyor

Türkiye, Bulgaristan’dan tonu 50 dolardan saman alıyor

Bursa Veteriner Hekimler Odası (BVHO) Başkanı Sinan Sağlam, dolara endeksli girdi maliyetlerinin Türk hayvancılığının en büyük...

13 yaşında Bulgaristan’dan geldi Yılın Kadın Girişimcisi oldu

13 yaşında Bulgaristan’dan geldi Yılın Kadın Girişimcisi oldu

SEVGINAR BAŞTEKIN, BULGARISTAN GÖÇMENI BIR AILENIN KIZI. BAŞARILI BIR ÖĞRENCILIK HAYATINDAN SONRA KIMYAGER OLDU. KADINLARIN...

Bulgaristan Vatandaşlığı Nedir? Nasıl Alınır?

Bulgaristan Vatandaşlığı Nedir? Nasıl Alınır?

Balkanlarda yer alması ile bilinen Bulgaristan 2016 verilerine göre 7,128 milyon nüfusa sahip olan ülkelerden...

Kimler Bulgaristan Vatandaşlığı Alabilir?

Kimler Bulgaristan Vatandaşlığı Alabilir?

Avrupa’nın 16. büyük ülkesi olarak bilinen ve yeşil doğasının yanında kültürel mirası ile de dikkat...

Sakarya Bulgaristan Göçmenleri Copyright © 2016

Yukarı