Sakarya Bulgaristan Göçmenleri

Soydaş Kız Damla 7 Yaşında Cinayete Kurban Gitti

Dün sabah 7 yaşındaki bir kız, Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında yaşadığı apartman dairesinde annesi tarafından ölü bulundu. Polisten yapılan açıklamaya göre bir cinayet söz konusudur. Pazar sabahı saat 7.00 sularında gece vardiyasında çalıştıktan sonra evine dönen annenin kızının cansız bedenini bulduğu bildirildi. Kızın adının Damla Musa olduğu anlaşıldı.


Damla’nın cinayetin işlendiği gece evde yalnız bırakıldığı öğrenildi. Şimdiye kadar ne polis, ne de savcılık tarafından cinayeti işleme nedeni açıklanmadı. Katıl veya katillerin eve nasıl girdiği de bildirilmedi.  Olayla ilgili basına açıklamalarda bulunan Kırcaali Böge Savcısı Jelyazko Stefanov, “Kızın cesedinin bulunduğuna dair ihbar, saat 7.30’da annesinin olay yerine çağırdığı Acil Yardım Servisi ekibi tarafından verilmiştir” diye bildirdi.

Ölüm tespit edilince cinayetle ilgili soruşturma başladı. Savcılıktan yapılan açıklamada olayla ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.  Apartman kasaba merkezinde bulunuyor. Akrabalar Damla’nın bir ay önce anahtarını kaybettiğini söylediler. Kızın kaybettiği bu anahtarla eve girildiğinden şüphe ediliyor.
Kızın babası ve ağabeyinin olay sırasında yurt dışında bulundukları anlaşıldı. Babasının yurt dışında çalıştığı, ağabeyinin ise Türkiye’ye gittiği ifade edildi. Kısa bir süre öncesine kadar annesi gece vardiyasında çalıştığı zaman Damla’ya ninesinin baktığı, ancak ninesinin hasta kız kardeşine bakmak için Türkiye’ye gittiği belirtildi.

Biraz önce cinayetle ilgili açıklama yapan Başsavcı Sotir Tsatsarov, Damla’nın boğularak öldürüldüğünü ve ondan sonra da kafasının bantlandığını bildirdi. Başsavcı, henüz cinayetin failinin belli olmadığını söyledi.Soydaş kızın ölüm sebebi yapılacak otopsi sonrası belli olacak.

Kategori: Haber
Etiketler: ,

Benzer Konular

Bulgaristan’da  Evlerini Bıraktılar Ama…

Bulgaristan’da Evlerini Bıraktılar Ama…

Bulgaristan’dan göç ederek 1926’dan sonra Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Kurşunlu köyüne yerleşenlerin, o dönem yanlarında...

Bulgaristan’da Otomobillerden Alınan Vergiler Değişiyor

Bulgaristan’da Otomobillerden Alınan Vergiler Değişiyor

Bulgaristan Ulusal Televizyonu’na (BNT) konuşan Çevre ve Su Bakanı Neno Dimov,”Otomobillerden alınan çevre temizlik vergisi...

Bulgaristan’da Emekli Maaşları Artıyor

Bulgaristan’da Emekli Maaşları Artıyor

Maliye Bakanlığı internet sitesinde yayınlanan 2019-2021 Dönemi Orta Vadeli Mali Plan Taslağı’na göre 1 Temmuz...

Bulgaristan Vizesi Alacaklar Dikkat!

Bulgaristan Vizesi Alacaklar Dikkat!

Avrupa Birliği Dönem Başkanlığını yürüten Bulgaristan Hükümeti, Vize alma kolaylığını ortadan kaldırdı. Bundan sonra uzun...

Bulgaristan Sınır Kapıları Geçici Kapanıyor

Bulgaristan Sınır Kapıları Geçici Kapanıyor

Bulgaristan Maliye Bakanlığı Gümrükler Ajansı tarafından yapılan duyuruya göre, 8 Nisan 2018 Pazar günü saat...

Sakarya Bulgaristan Göçmenleri Copyright © 2016

Yukarı