Balkan Kültür Evi 2.Etaba Başladı

Sakarya Balkan Göçmenleri (Balgöç) Derneği olarak Sakarya Beşköprü Mahallesinde başlatılan dernek binası çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Dernek üyelerinin ve mahalle sakinlerinin çabalarıyla çalışmalara hızlı şekilde başlayan Sakarya Balkan Göçmenleri Derneği yönetim kurulu hız kesmeden Balkan Kültür Evi’ni bitirme gayretinde. Beşköprü Balkan Camisi yanında çalışmaları sürdürülen ve şuan inşaat halinde olan Balkan Kültür Evi gelecek nesillere bırakılacak, harika bir miras.

Hali hazırda bina çalışmaların 2.etabına başlamış bulunan dernek yönetimi maddi ve manevi olarak yardım taleplerini dile getirdiler. 17 Mayıs 2019 tarihinde iftar organizasyonunda buluşan dernek üyeleri güzel yolda olduklarını ve dernek binasının hızlı şekilde önümüzdeki yıl açmayı hedeflediklerini açıkladı.

Maltepe Park’ta buluşan Sakarya Balkan Göçmenleri Derneği yönetim kurulu üyeleri mutlu bir iftar yemeği olduğunu belirtti. Dernek Başkanı Erdinç Bilaloğlu ise yaptığı açıklamada; dört katlı Balkan Kültür Evi’nin 400 metrekare kapalı alana sahip olacağını belirterek, ” Sakarya’da yaşayan Bulgaristan ve Rumeli’den göç etmiş gençlere ve çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras, kültür evi olacaktır. Kültür evini en yakın zamanda bitirmemiz gerekir. Vatandaşlarımızın da yapacağı katkılarla mahallemize yakışır kültür evi yapacağız. Birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Sakarya Bulgaristan Göçmenleri sayfası olarak bizlerde desteklerimizi tüm hızıyla sürdürüyoruz. Bu dernek hepimizin ve ayakta tutmamız gerekiyor. Başlatılan Balkan Kültür Evi için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Aşağıda yer alan IBAN numarasına desteklerinizi bekliyoruz. Atacağınız ufak ve küçük rakamlar bile binamıza bir tuğla almasını sağlayacaktır.

Hesap NO: 85677743 – 5001

1934 – UzunÇarşı Şubesi

IBAN NO: TR810001001934856777435001

Hesap Adı: SAKARYA BALKANGÖÇMENLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Sevgiyle kalın.

Written by 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir