Corona Virüsünden Dolayı Pasaportların Durumu Ne Olacak?

Dünyayı etkisi altına alan ve tüm dünyanın seferberlik ilan ettiği coronavirüsü maalesef birçok ülkede etkili olmaya devam ediyor. Birçok ülkede sokağa çıkma yasağı ve #evdekal çağrısı yapılmaya devam ediyor. İhtiyaç halinde ve zorunlu olmadığı sürece mutlaka evde kalınması öneriliyor.

İnsanların bu süreçte bir çok yapacağı işlerde geride kaldı. Onların başında da maalesef Bulgaristan Pasaport işlemleri. Pasaport süreleri biten kişiler acaba ne olacak endişeleri içerisine de girmiş vaziyette. Bulgaristan hükümeti de bu konu hakkında şuan için net bir bilgi vermese de  önümüzde ki süreç içerisinde konu ile alakalı açıklamalarını yapacak. Şuan için gelen bilgiler ise 6 ay pasaport işlemlerinin ertelendiği yönünde. Bu yüzden içinizi ferah tutmanızda fayda var. Zaten Bulgaristan’a gidişler şuan için yasaklandı. Ayrıca konsolosluklar olağanüstü hal içerisinde.

İlerleyen dönemlerde gelişme olursa yine aktaracağız.

Sağlıklı ve esen kalın.

Written by 

One thought on “Corona Virüsünden Dolayı Pasaportların Durumu Ne Olacak?

  1. Mehmet Haliloğlu dedi ki:

    Merhaba
    Sadece BG vatandasi olan babaannem ocak 15 gibi giris yapti Turkiyeye. 90 gun ulkemizde kaldiktan sonra geri BG ye geri donmesi lazim. Nasil olacak bilemedim . Cezai islem mi uygulanacak donmediginden . Bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir